P14 boutique hotel | Budapest

Petőfi Sándor utca 14, Budapest 1052

RECEPCIÓ VILÁGÍTÁS │ RECEPTION LIGHTING ANIMATION

TERVEK │ PLANS

VÁZLATTERVI FÜZET 3 │ SKETCHBOOK 3

VÁZLATTERVI FÜZET 2 │ SKETCHBOOK 2

VÁZLATTERVI FÜZET 1 │ SKETCHBOOK 1

ILYEN VOLT │ BEFORE

PROJEKT INFO │ KREDITEK

TERVEZÉS │

belsőépítészeti tervezés │ Art Front Hungary Kft.
belsőépítész vezető tervező │ Göbölyös Kristóf
belsőépítész tervező │Bakó Attila
építész tervező │ Reszegi István, Kaknics Tamás – ReProjekt Építésziroda Kft.

cím │Petőfi Sándor utca 14, Budapest, Hungary
tervezési terület │ 3055 m2
tervezés éve │ 2016

ügyfél │Szapáry Udvar Zrt.

 

Budapest belvárosában, a Petőfi Sándor utca egyik lalkóházában – lakások átalakításával jön létre a butik hotel.

A feladat: az 1905-ben épített társasház emeleti szintjein hatszintes hotel**** kialakítása úgy, hogy a pincei és a földszinti helyiségek idegen tulajdonban maradnak.
Az enteriőrök kialakításánál 50’es és 60’as évek vidám telt színeit- és egyszerű, tárgyi világát drótvázas  bútorait és nyomott mintás textiljeit használjuk

A cél, hogy a régi épületben  látszólag minimális átalakítással hozunk létre „otthonos” tereket,  ahol mindegyik kicsit más lesz. Más lesz, mert a tárgyak részben régiek felújítva, így azok is inspirálnak bennünket a beszerzésükkor, meghatározzák majd egy -egy helyiség színhangulatát, elemrendszerét.

Az inspiráció? Budapest híres a fürdőiről, és  mostanság a romkocsmáiról és egyébként is, még mindig nyugatról nézve ez itt Kelet. Van sok szép szecessziós épület (ez is az) , és van még egy  eltérés a nyugattól: itt szegényebbek az emberek és nem  cseréltek gyakran bútorzatot, van, hogy 15-20 évig ugyanabban laktak. Ha kellett, megjavították.. No ezért tudtak kialakulni a romkocsmák, és ezért van annyi 50’es, 70’es évek beli tárgyunk itthon. …És ez vonzó az idelátogatók részére… No meg az árak is azok…

Tehát olyan tereket hozunk létre – tervezetten, színben összehangoltan, tudatosan szervezve a látszólagos káoszt, amelyek a budapesti lakások hangulatát idézik meg… egy időbeli folyamatban  több külön helyről beszerzett,  különféle formai megjelenésű tárgy összerendezésével.

…És ami plusz: a növények, a zöld, amit a szobákban és a közösségi terekben. Ez a vendégekben a gondoskodás érzetét kelti, a tereket lakottá teszi, hiszen a növények élnek, foglalkozni kell velük, gondozni kell őket…

Az épületben több méretű- és minőségű szobát alakítunk ki: legkisebb szoba a Superior Courtyard Room 16m2, a City suite (Standard emeleti) szoba 20 m², business suite (1. emeleti nagy szobák) szoba 30 m²,míg a Superior szoba 40 m²

A szobák alaprajzi kialakítása

A vizes helyiség üvegfallal összenyitva, átlátható a szobából. Szempont ugyanakkor, hogy a vendégek szeparálódhassanak vizuálisan, így az üvegfal előtt elhúzható függönnyel lehet  a fürdő intimitását megteremteni… Az alaprajzok az épület eklektikus és változatos kialakítására adaptálva készültek.

szöveg │ Göbölyös Kristóf

Translate »